Hírek
2020. Március 06. 08:53, péntek |
Külföld
Forrás: Járai Judit, az MTI tudósítója jelenti - illusztráció: pixabay
Megszavazta a 8,3 milliárd dollárt a vírusellenes harcra az amerikai szenátus is

Egy nappal az amerikai képviselőház jóváhagyása után 96:1 arányban a szenátus is megszavazta a 8,3 milliárd dollárt a koronavírus elleni harcra.
A döntést a kongresszus mindkét házában kétpárti támogatás övezte. A megszavazott törvényjavaslatot a Fehér Házban Donald Trump elnök várhatóan még csütörtökön aláírja, s ezzel törvényerőre emeli.
A kormányzat eredetileg 2,5 milliárd dolláros pénzügyi csomag megszavazását kérte a törvényhozóktól, később Chuck Schumer, a szenátus demokrata párti frakciójának vezetője pedig azt is felvetette, hogy 8,5 milliárd dolláros legyen a pénzügyi segítség. Donald Trump a napokban a Fehér Házban újságíróknak úgy nyilatkozott: "minden pénz, ami szükséges, rendelkezésre fog állni".
A megszavazott összegből 7,76 milliárd dollár a szövetségi és tagállami kormányok, továbbá a helyi önkormányzatok egészségügyi hatóságainak rendelkezésére áll majd, a többi között vakcina kutatására, tesztvizsgálatokra vagy a feltételezett fertőzöttek kapcsolatrendszerének feltárására. Az időskorúak ellátásának bővítésére 500 millió dollárt fordítanak.
Mike Pence alelnök - akinek feladata az új típusú koronavírussal kapcsolatos kormányzati döntések összehangolása - csütörtökön arra hívta fel a figyelmet, hogy még mindig nincs elegendő teszt a betegséggyanús esetek szűréséhez.
Az alelnök kitért annak a Grand Princess nevű óceánjáró hajónak az ügyére is, amelyet Kalifornia partjai mentén tartóztattak fel helyi idő szerint csütörtökön délelőtt. Pence közölte: a parti őrség megfelelő számú tesztet juttatott fel a hajóra. A Hawaiiról indult és San Francisco felé tartó üdülőhajót, fedélzetén több ezer utassal, akkor tartóztatták fel, amikor kiderült, hogy a San Franciscóban elhunyt egyik beteg korábban szintén ezen a hajón volt. Kiderült az is, hogy a hajón néhány utas és a kiszolgáló személyzet néhány tagja szintén a betegség tüneteit mutatja.
Az új típusú koronavírus okozta fertőzés a járványügyi és betegségmegelőzési központ (CDC) adatai szerint jelenleg az Egyesült Államok 13 tagállamában van jelen. Tíz halálos áldozatot követelt az északnyugati Washington államban, és egy halálos áldozatot jeleztek Kaliforniából is. Kaliforniában szerdán, azt megelőzően pedig Washington államban és Floridában hirdettek rendkívüli állapotot.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 25. 07:48, péntek | Külföld
Teljes és feltétel nélküli tűzszünetet sürgetett az ukrán elnök
A béketárgyalások első lépésének teljes és feltétel nélküli tűzszünetnek kell lennie, amit azonban Oroszország jelenleg nem hajlandó elfogadni
2025. Április 25. 07:46, péntek | Külföld
Kreml: kritikusan veszélyes, hogy a hajlandók koalíciója katonákat tervez küldeni Ukrajnába
Elfogadhatatlan és kritikus veszélyt hordoz magában a \"hajlandók koalíciójának\" az az elképzelése, hogy katonai alakulatokat vezényeljen Ukrajnába - jelentette ki Dmitrij Peszkov orosz elnöki szóvivő csütörtökön újságíróknak.
2025. Április 24. 07:36, csütörtök | Külföld
Amerikai alelnök: Ukrajnának és Oroszországnak egyaránt le kell mondania ellenőrzése alatti területről
Az Egyesült Államok nagyon világos javaslatot tett Oroszországnak és Ukrajnának a békemegállapodás előmozdításának útjáról, ez területek cseréjét és a konfliktus befagyasztását írja elő nagyjából a jelenlegi frontvonalak mentén
2025. Április 24. 07:33, csütörtök | Külföld
Szijjártó Péter: egyelőre nincsen tudomásunk magyar sérültről az isztambuli földrengést követően
Egyelőre nincsen tudomásunk magyar sérültről az isztambuli földrengést követően, azonban a térségben fokozott elővigyázatosságra van szükség - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdán.